Ing. Jan Matyáš 

Po absolvování na Vysoké škole chemicko-technologické, fakulta Potravinářské a biochemické technologie, v roce 2000 jsem začal učit odborné předměty na SŠ a VOŠ, této činnosti se ve zkráceném úvazku věnuji dosud. Současně se od téže doby systematicky vzdělávám v oboru homeopatie. V průběhu absolvování tříletého studia na Homeopatické akademii jsem v roce 2001 inicioval založení občanského sdružení Homeopatická společnost, z.s., spolek sdružující praktikující homeopaty nelékaře i lékaře a příznivce tohoto oboru (www.homeopatickaspolecnost.cz). V současné době spolek vedu jako předseda. 

Od roku 2003 vedu profesionální homeopatickou a autopatickou poradenskou praxi se sídlem v poradně na Chodově, doplňkově také ve Zbraslavské poradně Alternativa, kde působí také kolega Mgr. Jiří Čehovský, zakladatel Homeopatické akademie. Na této největší české homeopatické škole od roku 2005 přednáším jako kmenový lektor pro všechny části výuky viz. (www.homeopatickaakademie.cz). Hlavním lektorem a zakladatelem jsem na Homeopatickém studiu pro pokročilé, které vzniklo jako samostatné tříleté studium homeopatie pro praktikující homeopaty nebo absolventy základního vzdělávání (www.homeopatickestudium.cz)  Podílel jsem se na vývoji profesionálního homeopatického softwaru HOMEO.

Od vzniku autopatie zásluhou Mgr. Jiřího Čehovského se podílím na jejím výzkumu, výuce a propagaci, podílel jsem se na vzniku několika autopatických postupů. (www.autopatie.cz) Jako výhodu při praktikování autopatie vnímám svou rozsáhlou znalost homeopatické filosofie, schopnost sledování vývoje případu, úrovní zdraví a další znalosti s oborem spojené. Pro potřeby autopatických poradců i veřejnosti připravuji web s příklady vývoje mnou autopaticky vedených případů vč. komentářů - až bude spuštěn, název sem doplním. Moderuji více než desetiletí autopatické konference, přednáším na kurzech autopatie pro pokročilé nebo praktických seminářích. 

Jan Matyáš