Ing. Jan Matyáš 

V roce 2000 jsem absolvoval Vysokou školu chemicko-technologickou na Fakultě potravinářské a biochemické technologie. Poté jsem začal učit odborné předměty na SŠ a VOŠ, ve zkráceném úvazku vyučuji i v současnosti. Od přelomu tisíciletí se systematicky vzdělávám v oboru homeopatie. V průběhu absolvování tříletého studia na Homeopatické akademii jsem v roce 2001 zakládal občanské sdružení Homeopatická společnost, z.s., spolek sdružující praktikující homeopaty nelékaře i lékaře a příznivce tohoto oboru (www.homeopatickaspolecnost.cz). V současné době ve spolku působím na pozici předsedy. 

Od roku 2003 vedu profesionální homeopatickou a autopatickou poradenskou praxi se sídlem v poradně na Chodově, dříve jsem působil také ve Zbraslavské poradně Alternativa, kde jsem byl s kolegou Mgr. Jiřím Čehovským, zakladatelem Homeopatické akademie. Na této největší české homeopatické škole od roku 2005 přednáším jako kmenový lektor pro všechny části výuky viz. (www.homeopatickaakademie.cz). Zakladatelem a hlavním lektorem jsem na škole Homeopatické studium pro pokročilé, které vzniklo jako samostatné tříleté studium homeopatie pro praktikující homeopaty nebo absolventy základního vzdělávání (www.homeopatickestudium.cz)  Podílel jsem se na vývoji profesionálního homeopatického softwaru HOMEO.

Od vzniku autopatie zásluhou Mgr. Jiřího Čehovského se podílím na jejím výzkumu, výuce a propagaci, podílel jsem se na vzniku několika autopatických postupů. (www.autopatie.cz) Jako výhodu při praktikování autopatie vnímám svou rozsáhlou znalost homeopatické filosofie, schopnost sledování vývoje případu, úrovní zdraví a další znalosti s oborem spojené. Pro potřeby studia autopatie poradců i veřejnosti je připraveno www.studiumautopatie.cz, kde lze v případě zájmu zanechat na sebe kontakt.  Moderuji více než desetiletí autopatické konference, přednáším na kurzech autopatie pro pokročilé nebo praktických seminářích. 

Jan Matyáš