Ing. Jan Matyáš 

Po absolvování fakulty Potravinářské a biochemické technologie na Vysoké škole chemicko-technologické v roce 2000 jsem začal učit odborné předměty na SŠ a VOŠ, této činnosti se ve zkráceném úvazku věnuji dosud. Současně se od téže doby systematicky vzdělávám v oboru homeopatie. V průběhu absolvování tříletého studia na Homeopatické akademii jsem v roce 2001 zakládal občanské sdružení Homeopatickou společnost, z.s., spolek sdružující praktikující homeopaty nelékaře i lékaře a příznivce tohoto oboru (www.homeopatickaspolecnost.cz).

Od roku 2003 vedu homeopatickou a autopatickou poradenskou praxi, částečně ve své poradně na Chodově, částečně také ve Zbraslavské poradně se svým kolegou Mgr. Jiřím Čehovským, zakladatelem Homeopatické akademie. Na této největší české homeopatické škole  od roku 2005 přednáším jako kmenový lektor viz. (www.homeopatickaakademie.cz). Hlavním lektorem jsem na Homeopatickém studiu pro pokročilé, které vzniklo jako samostatné tříleté studium homeopatie pro praktikující homeopaty nebo absolventy základního vzdělávání (www.homeopatickestudium.cz)  Za zmínku stojí podíl na vývoji profesionálního homeopatického softwaru HOMEO.

Od vzniku autopatie zásluhou Mgr. Jiřího Čehovského se podílím na jejím výzkumu, výuce a propagaci, podílel jsem se na vzniku několika autopatických postupů. (www.autopatie.cz) Jako výhodu při praktikování autopatie vnímám svou rozsáhlou znalost homeopatické filosofie, schopnost sledování vývoje případu, úrovní zdraví a další znalosti s oborem spojené. Pro potřeby autopatických poradců i veřejnosti připravuji web s příklady vývoje mnou autopaticky vedených případů vč. komentářů - až bude spuštěn, název sem doplním. Moderuji více než desetiletí autopatické konference, přednáším na kurzech autopatie pro pokročilé nebo praktických seminářích. 

Jan Matyáš