Vzhledem k častým dotazům souvisejícím s onemocněním Covid zveřejňuji jednoduchý autopatický postup, který je v možnostech každého realizovat v rámci péče sama o sebe. Tento postup je triviální podobou autopatie. Pro řešení chronických stavů je zapotřebí použití klasické autopatie s jejími postupy a prostředky. Pokud se chcete naučit podrobně vše o možnostech, postupech a působení celostní autopatie, napište mi přes Kontaktní formulář s názvem Studium autopatie. Ucelené Studium autopatie začne jako večerní online studium v březnu 2022.

 

Postup přípravy autopatického preparátu

v covidovém stavu v domácích podmínkách

 

Autopatie je řadu let zavedená metoda se svými vlastními pravidly, použitím nechlorované vody, autopatické lahvičky a mnoha dalšími.

V akutních případech viróz a jiných infekcí (zvláště pokud pro ně neexistuje cílená léčba) můžeme autopatii použít ke stimulaci organismu k vybuzení přiměřené vitální odpovědi. V takových situacích však obvykle nemocný nemá k dispozici běžné autopatické vybavení, znalosti a často ani sílu realizovat složitější postup. Následující postup popisuje přípravu triviálního autopatického preparátu pomocí pomůcek, které má každý doma.

  • Do čisté malé skleničky (panák, štamprle apod.) se nalije vařící voda z varné konvice, nechají se prohřát stěny skleničky a voda se vylije
  • Do skleničky se přenese malé množství slin, zalije vařící vodou z varné konvice, probublá se přes brčko (stélku) výdechem z úst. Počká se 30 – 60 sekund. (z důvodu usmrcení vegetativních forem přítomných mikroorganismů)
  • Sklenička se vloží pod tekoucí vodovodní vodu středního proudu na dobu 30 sekund (u zdravějších osob lze zvýšit na 60), po skončení průtoku se obsah skleničky vypije. (pozn. použité sklo by se po skončení užívání autopatie již nemělo používat pro původní účely, ideálně zlikvidovat)

 

  • Při probíhající akutní infekci (covid aj.) se užívá obvykle 3x denně do zmírnění příznaků, poté pro regeneraci jen 2x a později 1x denně. Čím je průběh vážnější, tak spíše nižší potence (průtok, může stačit i jen 20 s.) a může být třeba dělat častěji, i 5x denně.
  • Lze používat také jako průběžné preventivní opatření obden nebo jednou za tři dny, nebo po předpokládaném kontaktu s infekcí. V případě kontaktu s infekcí podle praktických zkušeností organismus rychleji zareaguje a tím se snižuje pravděpodobnost rozvoje potíží do vážného stavu. Nemůže však zabránit tomu, aby byla nakažená osoba dočasně infekční (než se infekce samoozdravnými procesy zbaví), je tedy třeba dodržovat obvyklá hygienická pravidla. 
  • U jedinců s předpokládanou velmi vysokou virovou náloží a/nebo výrazně oslabeným organismem (po jiných nemocích, nevyspání, vyčerpání atd.) nepřekračujte uvedené časy, vysoké potence by nutili organismus k příliš silné reakci, která v dané situaci není užitečná

Uvedený postup je publikován pro účely svépomoci v případech covidu. Vychází z postupů již dříve užívaných v obdobných stavech (chřipky apod.) v posledních letech, u covidu bylo jeho pozitivní působení za poslední rok potvrzeno v nižších stovkách mírnějších průběhů a v několika jednotlivých případech vážných průběhů.

Uvedený postup lze používat jako svépomocný postup, neruší se s jinými postupy. Cílem je připravenou autopatickou informací stimulovat organismus k samoozdravným procesům, tím zrychlit i odezvu na koronavirovou nebo jinou infekci.

Obdobný postup jednou denně lze použít také při potížích zvýrazněných po prodělaném covidu nebo po očkování. 

Užívání tohoto postupu v případě Covidu nenahrazuje známé preventivní postupy jako je pravidlo 3R nebo dostatečný přísun vitaminů C a D, neruší se s jinými léčebnými přístupy. Použití roušek snižuje množství přijaté virové nálože, čím nižší výchozí virová nálož, tím rychlejší a snadnější průběh obecně a zejména při použití autopatie. 

Už z pohledu přípravy a užití jde o velmi bezpečný postup, reakce každého jednotlivce však mohou být individuální, každý uživatel tedy může postup použít jen na vlastní zodpovědnost. Nezbytné upozornění je, že tento postup nenahrazuje postupy prevence a léčby prostřednictvím konvenční medicíny.

Vedlejším žádoucím účinkem může být zlepšení nebo vyřešení jiných chronických potíží, pořád jde o celostně působící postup, tedy podporující návrat do nejlepší úrovně zdraví, které je daná osoba schopná. Pochopitelně tento "domácí" postup autopatie nedosahuje stejných výsledků, jako individuálně nastavený autopatický postup od zkušeného poradce za podmínek a prostředků pro autopatii obvyklých. 

Není v mých silách individálně odpovídat na případné otázky, podrobnosti týkající se možností autopatie a její filosofie nevysvětluji individuálně, jsou součástí studia autopatie. 

Pro porovnání větších počtů výsledků budu rád za stručné popsání Vaší zkušenosti na email jan.matyas@email.cz, zkušenosti budou průběžně publikovány.

S pozdravem a přáním zdraví Jan Matyáš

www.janmatyas.cz