Vzhledem k častým dotazům souvisejícím s onemocněním Covid zveřejňuji jednoduchý autopatický postup, který je v možnostech každého realizovat v rámci péče sama o sebe. Tento postup je triviální podobou autopatie. Pro řešení chronických stavů je zapotřebí použití klasické autopatie s jejími postupy a prostředky. Pokud se chcete naučit podrobně vše o možnostech, postupech a působení celostní autopatie, napište mi přes Kontaktní formulář s názvem Studium autopatie. Ucelené Studium autopatie začne jako večerní online studium v polovině května 2021

 

Postup přípravy autopatického preparátu v domácích podmínkách

Autopatie je řadu let zavedená metoda se svými vlastními pravidly, použitím nechlorované vody, autopatické lahvičky a mnoha dalšími.

V akutních případech viróz a jiných infekcí (zvláště pokud pro ně neexistuje cílená léčba) můžeme autopatii použít ke stimulaci organismu k vybuzení přiměřené vitální odpovědi. V takových situacích však obvykle nemocný nemá k dispozici běžné autopatické vybavení, znalosti a často ani vůli realizovat složitější postup. Následující postup popisuje přípravu triviálního autopatického preparátu pomocí pomůcek, které má každý doma.

  • Do čisté malé skleničky (panák, štamprle apod.) se nalije vařící voda z varné konvice, nechají se prohřát stěny skleničky a voda se vylije
  • Do skleničky se přenese malé množství slin, zalije vařící vodou z varné konvice, probublá se přes brčko (stélku) výdechem z úst. Počká se 30 – 60 sekund. (z důvodu usmrcení vegetativních forem přítomných mikroorganismů)
  • Sklenička se vloží pod tekoucí vodovodní vodu středního proudu na dobu 30 sekund (u zdravějších osob lze zvýšit na 60), po skončení průtoku se obsah skleničky vypije.

 

  • Při probíhající akutní infekci (covid aj.) se užívá obvykle 3x denně do zmírnění příznaků, poté pro regeneraci jen 2x a později 1x denně. Čím je průběh vážnější, tak spíše nižší potence (průtok, může stačit i jen 20 s.) a častěji.
  • Lze používat také jako průběžné preventivní opatření obden nebo jednou za tři dny, nebo po předpokládaném kontaktu s infekcí. V případě kontaktu s infekcí podle praktických zkušeností organismus rychleji zareaguje a tím se snižuje pravděpodobnost rozvoje potíží do vážného stavu. Nemůže však zabránit tomu, aby byla nakažená osoba infekční.
  • U jedinců s předpokládanou velmi vysokou virovou náloží a/nebo výrazně oslabeným organismem (po jiných nemocích, nevyspání, vyčerpání atd.) nepřekračujte uvedené časy, vysoké potence by nutili organismus k příliš silné reakci, která v dané situaci není užitečná

Uvedený postup je publikován pro účely svépomoci v případech covidu. Vychází z postupů užívaných v obdobných stavech (chřipky apod.) v posledních letech, u covidu bylo jeho působení ověřeno v desítkách mírnějších průběhů a v jednotlivých případech vážných průběhů.

Uvedený postup lze používat jako svépomocný postup, neruší se s jinými postupy. Cílem je připravenou autopatickou informací stimulovat organismus k samoozdravným procesům, tím zrychlit i odezvu na koronavirovou nebo jinou infekci.

Užívání tohoto postupu v případě Covidu nenahrazuje známé preventivní postupy jako je pravidlo 3R nebo dostatečný přísun vitaminů C a D, neruší se s jinými léčebnými přístupy. Použití roušek snižuje množství přijaté virové nálože, čím nižší výchozí virová nálož, tím rychlejší a snadnější průběh obecně a zejména při použití autopatie. 

Už z pohledu přípravy a užití jde o velmi bezpečný postup, reakce každého jednotlivce však mohou být individuální, každý uživatel tedy může postup použít jen na vlastní zodpovědnost. Nezbytné upozornění je, že tento postup nenahrazuje postupy prevence a léčby prostřednictvím konvenční medicíny.

Není v mých silách individálně odpovídat na případné otázky, podrobnosti týkající se možností autopatie a její filosofie nevysvětluji individuálně, jsou součástí studia autopatie. 

Pro porovnání větších počtů výsledků budu rád za stručné popsání Vaší zkušenosti na email jan.matyas@email.cz, zkušenosti budou průběžně publikovány.

S pozdravem a přáním zdraví Jan Matyáš

www.janmatyas.cz